Sıkça Sorulan Sorular

Su arıtma cihazlarının mineralleri öldürdüğü bilgisi yanlıştır. Genel olarak şişe ve damacana sularda çok fazla mineralde yoktur.

Su arıtma cihazlarındaki filtreler sebebiyle minerallerin öldüğü düşünülse de su arıtma cihazında bulunan mineral filtreleri sayesinde suda bulunması gereken minerallerin takviyesi yapılmaktadır.

Sağlıklı bir içme suyu için evinizde bulundurduğunuz arıtma cihazlarının en iyi performansı göstermesi için belli başlı durumlar vardır.

Pompasız su arıtma cihazları ortalama 4 bar basıncın altında görevini tam anlamıyla yerine getiremez. Buna sebep olan etkenler ise dairenizin bulunduğu kat, bölge veya bölgenin altyapı özellikleridir.

Su arıtma cihazları basınç düşükse daha fazla atık su atar bu durumda su tüketimini arttırır. Ayrıca su basıncı düşük ise arıtma cihazı, tankı dolduramayacak kadar az su üretir.

Şebeke suyunuz 4 barın üzerinde basınç ile geliyor ise pompasız su arıtma cihazları tercih edebilirsiniz.

Pompalı su arıtma cihazları su basıncının düşük olduğu yerlerde kullanılır.

Dairenizin veya ofisinizin bulunduğu kat, bölge ve alt yapı özelliklerine göre gelen basınç 4 barın altında ise pompalı su arıtma cihazı kullanılmalıdır.

Ayrıca pompalı su arıtma cihazlarında bulunan membran filtrenin kullanım ömrü artmaktadır.

Eğer evinize veya ofisinize gelen şebeke suyunun basıncı hakkında bilginiz yok ise pompalı su arıtma cihazı tercih etmelisiniz.

Hanedan Su Arıtma cihazlarının kurulumu oldukça basittir. Ürünümüzü herkes kurabilsin diye son derece basitleştirerek minimum enerji ile kurulabilecek bir düzeye indirdik.

Ayrıca youtube sayfamızdan kurulum videolarımızı izleyerek ya da kurulum aşamalarını teknik servisimiz ile sesli veya görüntülü görüşme yaparak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Kurulum aşamalarını kolaylaştırmak amacıyla tüm filtreleri kurulu ve diğer bağlantı aparatlarını kurulu şekilde kargoluyoruz. Yanında gönderdiğimiz kurulum kitapçığında basit bir şekilde kurulum şemasını bulabilirsiniz.

Dilerseniz cihaz kurulumu için tüm Türkiye genelinde bulunan yetkili servislerimizi size yönlendirebiliriz.

İletişim numaramız; 0850 885 07 79

Hanedan su arıtma cihazlarının filtre değişim süreleri su kullanım yoğunluğu ve su kirlilik oranına göre değişiklik göstermektedir.

Suyu ilk karşılayan girişteki 3’lü filtrelerin ortalama ömürleri 6 aydır. Diğer filtrelerin ise ortalama kullanım süresi 1 yıldır.

4. aşama olan membran filtrenin kalitesi ve gpd’sine göre bu süre uzayıp kısalabilir. Standart 75 gpd membran filtre ortalama 8 ay ve 12 ay arası değişiklik gösterir.

İyi bir membran seçtiğinizde bu süre 12 ay ile 3 yıl arasında değişiklik gösterir.

Tatlandırıcı Filtreler suya tatlı aroma tadını veren, pH’ını doğru bir şekilde düzenleyen filtredir.
Bu filtrelere Post Karbon Filtre veya Tatlandırıcı Filtre denir. Bu filtreler kimyasal içermezler. Arıtma suyunun sağlıklı ve lezzetli olması için tatlandırıcı ve mineral filtre kullanılır ve sağlığa yararlıdır.

 
Su arıtma cihazlarının kalitesi en önemli hususlardan biridir. Tasarım ve montaj bakımından bakıldığında sağlam olan bir arıtma cihazının düşük kalite su verme ve arıza çıkarma sorunu olmaz.
Kaliteli bir su arıtma cihazının cihazın montaj aşamasını, su arıtma satış sonrası hizmetlerini ve mutlaka garantisi hakkında fikir sahibi olmakta fayda var. 
 
Minerallere insan vücudunun ihtiyacı vardır. Suda normalde çok fazla mineral bulunmaz ancak su arıtma cihazlarında bulunan mineral filtrelerde daha fazla mineral bulunur. Ancak daha çok yediğimiz besinler aracılığı ile mineral almamız gerekir.
 
Cihaz fiyatları belirli kriterler göz önünde bulundurularak belirlenir. Cihazın markası, modeli, sahip olduğu filtre sayısı, kurulum ücreti, kur farkı ve piyasada bulunan fiyat politikaları dikkate alınır. Yurt dışından ithal edilen cihazların maliyetleri genellikle yüksektir. Firmalar satışını yaptıkları cihazı adresinize kadar getirerek montajını yapar. Montaj ve nakliye ücreti fiyat içerisine dahil edildiği için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz. Ürün kalitesinden ödün vermemek ve kaliteli su arıtma sistemine sahip olmak için profesyonel firmalar ile çalışmalısınız. Piyasa değerinin altında hizmet veren ve satışını yaptığı ürünün arkasında durmayan firmalar ile çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. Su arıtma cihazları belirli fiyatın altına düşmeyen teknolojik ürünlerdir. Bu nedenle sağlığınızı korumak için çok ucuz fiyata ürün satan firmalar ile iletişime geçmeyin. Hanedan marka su arıtma cihazı fiyatları 350 TL ile 2150 TL arasında, model ve özelliklerine göre değişmektedir.
Su arıtma cihazları günümüzde birçok bireyin tercih ettiği ya da etmeyi düşündüğü ekipmanlar arasında yer almaktadır. Su arıtımının günümüzde neredeyse zorunlu hale gelmesi bu durumu tetikleyen bir durumdur. Kişiler daha sağlıklı bir şekilde suyu temin etmek istediğinden bu cihazlara yönelmektedir. Su arıtıcı cihazlar sanıldığının aksine basit bir sistem ile sizlere gelen şebeke sularını temizlemektedir. Bu temizleme işlemi cihazların bünyesindeki filtreler sayesinde gerçekleştirilir. Firmamızın sizlere sunduğu uygun su arıtma cihazı fiyatları sayesinde sizler de istenen düzeyde temizliğe sahip bir suya ulaşabilirsiniz. Firmamız tarafından sizlere temin edilen su arıtma cihazı modelleri sağlık koşullarına uygun suları sağlamakta yardımcı olmaktadır.
Yükleniyor...