Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Su Arıtma Cihazları

Yükleniyor...

Ev tipi su arıtma cihazı ne kadar atık su atar?

uEv tipi su arıtma cihazı ne kadar atık su atar?
Atık suyun azalması veya artması bir çok duruma bağlıdır.
Cihazınızda kullandığınız filtreler; cihazınızdaki filtreleriniz eğer yüksek kalite değil ise ekonomik bir ürün kullanıyorsanız atık suyunuz artacaktır. Özellikle membran filtrenizin kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekir. 75 gpd bir membran ile 100 gpd bir membranın ürettiği atık su birbirinden farklıdır. Örnek olarak 75 gpd bir membranda 5 litre atık su alıyorsanız 100 gpd bir membranda bu oran yarı yarıya düşecektir.
Şebeke suyunuzun kalitesi ve basıncı; Şebeke suyunuz aşırı kirli ise bu membranın daha çok çalışacağı anlamına gelir buda atık suyun artacağını gösterir. Şebeke basıncınız düşük ise yine atık suyunuz artar, basıncınız 4-5 bar arasında olmalıdır.
Pompa kullanımı; Cihazınızda pompa kullanıyorsanız atık suyunuzu biraz daha azaltabilirsiniz, bunun sebebi filtrelere su uygun basınçta ve miktarda gelmesidir. Şebekenizdeki ani basınç düşüşü veya artışından filtreleriniz çok fazla etkilenmez. Daha seri su üretimi yapılır.
Kaliteli bir su arıtma cihazında 1e1 oranında atık su almanız mümkündür.  Bunun için kaliteli filtre seti ( süperwater filtre setini öneriyoruz) yüksek kalite 15 sarım membran ve pompa kullanımı ile atık su oranını yaklaşık olarak %80 azaltabilirsiniz.
 

 
Yükleniyor...